Manyetik Kumun İyileştirici Etkisi

Manyetik Kumun İyileştirici Etkisi

Manyetik Kumun İyileştirici Etkisi

Dünya üzerinde analoğu bulunmayan manyetik siyah kum, doğal bir iyileştirici faktörü. Çeşitli ülkelerden araştırmacılar, manyetik siyah kumun insan vücudu üzerindeki olumlu etkilerini kanıtlamış bulunuyor. İnsan vücudu üzerindeki manyetik alanın etkisi altında, kimyasal ve biyolojik süreçler değişim geçiriyor. Manyetik alan, acıyı dindirici ve iltihabı kurutan bir etkiye sahipken, dolayısıyla vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek dokuların yenilenmesini tetikliyor.

Manyetik alan, kalp performansı üzerinde de olumlu bir etkiye sahip; kalbin fonksiyonunu etkiliyor, miyokardiyum esnasında oksijen eksikliğini azaltıyor ve koroner kan akışını artırıyor. Sadece kalp pili olanlar için bu kum, bir risk oluşturabiliyor.

Manyetik kumların kullanılmasının aşağıdaki hastalıklarda da olumlu etkiye sahip olduğu belirtiliyor:

  • Kalp ve damar hastalıkları (1 ve 2. seviye hipertonik hastalık, kronik iskemik kalp hastalığı, postenfarktüs kardiyoskleroz, miyocardiyo distrofi vb.)
  • Kas iskelet sistemi hastalıkları (kronik aşamadaki romatizma ve enfeksiyon poliartriti, osteoartrit, osteoporoz, osteokondropati) ve travma sonrası rehabilitasyon.
  • Sinir sistemi hastalıkları (depresyon, hipertonik form nevrozu, klimakterik nevroz, nevralji vb.)
  • Pediatrik hastalıklar (ICP, spinal felç, raşitizm, doğum travmaları vb.)
  • Kısırlığa neden olan kronik genitoüriner hastalıklar.
  • Vücut dengesi sağlayıcı, stres azaltıcı, mutluluk hormonlarını çalıştırıcı, depresyon-nevralji vb. sinirsel hastalıkları iyileştirici, iyi bir uyku desteği.

STRESİ YOK ETMENİN EN DOĞAL YOLU: Jeofizik Mühendisi Orhan Yiğit diyor ki: “Timüs hormon bezinizi çok sevin, hafif darbelerle masaj yaparak onu okşayın, bol bol gülün, aktivite edin.
O da buna kayıtsız kalmayacak, sizi çok sevecek ve mutlu, huzurlu, sağlıklı bir birey haline geleceksiniz.